کابینت ممبران

کابینت ممبران

یکی از انواع ورق هایی که اخیراً مورد توجه و سلیقه بسیاری از مصرف کننده ها قرار گرفته است ورقهایی ام دی اف خام با روکش هایی خاص است که با مکش هوا و ایجاد خلاً وکیوم شده اند. این ورق ها به ممبران معروف هستند. برای ساخت این ورق ها می تواند اشکال مختلفی را که با دستگاه سی ان سی ایجاد شده اند را روی ام دی اف با غشاء نازک وکیوم کرد. این ورقها برای سبکهای کلاسیک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و زیبایی بیشتری نسبت به ورقهای ام دی اف معمولی دارند.

ساخت کابینت ممبران

همانطور که گفته شد کابینت ممبران از نوعی از انواع ورقها استفاده می­شود که با استفاده از یک پوشش PVC (پی وی سی) پوشیده شده­ اند. از آنجایی که در این ورق­ها از ام دی اف خام استفاده می­شود و برروی آن انواعی از نقش و نگار را که با دستگاه CNC (سی ان سی) ایجاد شده قرار داده و با پوشش PVC پوشیده شده است اصطلاحاً وکیوم می­شود. ‘گاهی به این نوع از ورق ها و کابینت ها، کابینت وکیوم نیز می گویند. این طرح­ها شبیه به طرح­های آشپزخانه باکابینت کلاسیک بوده که اکثراً در گذشته با چوب درست می شدند.

مزیت کابینت ممبران

استفاده از ممبران نسبت به چوب دارای مزایایی نیز می­باشند که از جمله قیمت پایین آن­ها می­باشد. همچنین از دیگر ویژگی­های این کابینت­ها نسبت به کابینت­های ساخته شده با ورق­های معمولی می­توان به مقاومت در برابر آب آن­ها اشاره کرد. از دیگر موارد می­توان به سرعت ساخت این نوع از کابینت اشاره کرد. تنوع استفاده از انواع نقش و نگارها در این نوع از ورقهای ام دی اف سبب شده که به سرعت در بین مردم جا باز کند و امروزه از پر طرفداراترین سبک ها در کابینت های آشپزخانه باشد.

ترکیب با چوب

در استفاده از کابینت ممبران می توان از ترکیب با چوب نیز استفاده نمود. مثلاً ستونها و سرستونها را به جای ممبران از چوب های روی کار استفاده کنیم . چوب را می توان رنگ آمیزی نمود و روی کار چسباند. همچنین در استفاده از کابینت آشپزخانه جزیره هم می توان ستونهای اطراف را با چوب کار نمود که این کار جلوه فوق العاده زیبایی را به دیزاین آشپزخانه می دهد.

کلینیک ساختمانی و دکوراسیون رستاک گستر مجری کابینت ممبران

رستاک گستر با استفاده از پیشرفته ترین دستگاههای در زمینه تولید ورق های ممبران و ایجاد طرح­های زیبا برروی آنها آماده زیبا سازی فضای اطراف شما و آشپزخانه های شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه کابینت ممبران مراجعه کنید. همچنین با انواع سبکهای کابینت در قسمت مقالات آشنا شوید.