محصولات دکوراتیو

رستاک گستر مجری انواع محصولات دکوراتیو در استان قم با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب بهترین کیفیت و قیمت را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

اجرای انواع پتینه، لمسه و آینه دکوراتیو با امکانات روز و طرح های مدرن با بهره گیری از برترین متخصصین حوزه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی.

پتینه کاری چیست؟

پتینه نامی ست که بر روی حالت سبز رنگ خوردگی، کهنگی و زنگ زدگی بر روی فلز مس یا سایر فلزات، چوب و یا سنگ می گذارند. 

پتینه کاری را می توان یکی از تکنیک های نقاشی دانست. هنری که حالت های کهنگی و خوردگی را به کمک رنگ های متنوع و تکنیک های خاص بر روی اشیاء مختلف شبیه سازی و خلق می کند. 

استفاده از تکنیک پتینه کاری جلوه ی بصری بسیار زیادی دارد و اغلب توجه همه را به خود جلب می کند. پتینه کاری در ساختمان و طراحی دکوراسیون را نیز به نوعی می توان یکی از تکنیک های نقاشی ساختمان دانست؛ اما کاربردهای آن در واقع فراتر از نقاشی ساختمان می باشد. 

به عنوان مثال بر خلاف نقاشی، علاوه بر تغییر رنگ سقف، درب و یا دیوار ساختمان می توانیم بافت ظاهری آن ها را نیز تغییر دهیم.

پتینه کاری چیست؟

مزایا و معایب پتینه کاری

پتینه کاری به دلیل مزیت هایی که دارد معمولا افراد زیادی را به خود جذب می کند. به عنوان مثال، اگر نمونه های اجرا شده ی را ببینید متوجه خواهید شد که تا چه اندازه نسبت به رنگ و سایر دیوارپوش ها هنری تر و دلنشین تر هستند. 

اجرای آن بر روی همه سطوح از جمله دیوارها، سقف، ستون و حتی سطوح چوبی و فلزی نیز ممکن می باشد. 

علاوه بر این به دلیل بافت های ریز و درشت و بسیار جذابی که در کار وجود دارد، به خوبی می تواند خوردگی ها و ترک های دیوار را بپوشاند.

همچنین ماندگاری بسیار بالایی دارد و قابل شستشو و ترمیم نیز می باشد. با این وجود به دلیل بالا بودن نسبی قیمت نسبت به سایر دیوارپوش ها، اغلب به عنوان یک عنصری دکوراتیو در بخش کوچکی از فضا مورد استفاده قرار می گیرد. 

شاید بد نباشد به این نکته نیز اشاره کنیم که به طور کلی پتینه کاری به دلیل اینکه اغلب طرحدار و دارای بافت می باشد، اجرای آن در کل فضا و یا به مقدار زیاد اصلا توصیه نمی شود؛ بلکه اتفاقا اگر در فضاهای خاص و مناسب اجرا شود جلوه ی بسیار بیشتری خواهد داشت.

پتینه طرح سنگ نما، ورق طلا و همچنین طرح های مختلف برجسته از جمله نمونه هایی از انواع مدل آن می باشند که بسیار پرکاربرد، زیبا و پرطرفدار هستند.

انواع مدل پتینه کاری

تکنیک های مختلف اجرای پتینه منجر به وجود انواع مدل ها شده است. مدل های مختلف توجه به سلیقه مشتری و سبک طراحی و دیزاین فضای مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرند.

پتینه طرح آجر، طرح سنگ، طرح بتن، طرح چوب، طرح ترک، طرح سنگ مرمر، طرح کاهگل، طرح چرم، طرح ابر و باد، طرح گل، طرح فرشته، پتینه موتیف که ترکیبی از طلاکاری است، پتینه طرح سنگ نما، ورق طلا و همچنین طرح های مختلف برجسته از جمله نمونه هایی از انواع مدل پتینه می باشند که بسیار پرکاربرد، زیبا و پرطرفدار هستند.

در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

استفاده از هنر پتینه کاری به دلیل تنوع بسیار گسترده ای که دارد تقریبا در همه جا کاربرد دارد. امروزه اغلب کسانی که به هر نوعی درگیر بازسازی و یا طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون می باشند به سراغ پتینه کاری هم می روند.
پتینه کاری ساختمان، روی دیوار، سقف، گچبری، روی ام دی اف، روی شیشه، روی چوب و حتی پتینه کاری روی مبل از جمله کاربردهای گسترده ی هنر پتینه‌کاری هستند. به طور کلی به دلیل قابلیت اجرا بر روی همه ی سطوح و همچنین به دلیل امکان اجرای انواع ایده های شخصی و غیر تکراری در پتینه کاری، دامنه ی کاربردهای این هنر بسیار گسترده شده است.

برای اجرای پتینه نیاز به راهنمایی دارید؟

کارشناسان رستاک گستر به صورت رایگان آماده ارائه مشاوره اجرای پتینه و دکوراتیو منزل و محل کار شما می باشند.

هزینه اجرای پتینه

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم پتینه کاری در واقع یکی از تکنیک های نقاشی ساختمان به حساب می آید. در نتیجه اکثر شرکت های ساختمانی که انواع خدمات نقاشی ساختمان را ارائه می کنند، نیز انجام می دهند. بنابراین در واقع همان نقاش های ساختمانی هستند .
محاسبه قیمت به موارد بسیار زیادی وابسته است. اینکه پتینه کاری در کجا باید اجرا شود؟ سقف؟ دیوار؟ ابزارها یا گچبری ها؟ طبیعتا هر اندازه جزئیات کار و یا سختی اجرای آن بیشتر باشد، هزینه نیز بیشتر خواهد شد. متراژ فضای مورد نظر چه قدر است؟ چه طرحی را برای اجرا انتخاب کرده اید؟ از چه نوع موادی باید استفاده شود؟
آیا طرح انتخاب شده نیاز به زیرسازی برای اجرا دارد؟ همه این موارد به صورت جداگانه بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار هستند. پس اگر هزینه نهایی برایتان مهم است، بهتر است که قبل از شروع کار و انتخاب طرح مورد نظر، همه ی این موارد را به دقت بررسی کنید و با نقاش خود هماهنگ باشید.

هزینه اجرای پیتنه
محصولات دکوراتیو

جدیدترین مقالات