کاغذ دیواری قم

امروزه کاغذ دیواری از اجزای اصلی طراحی دکوراسیون داخلی منازل و ادارات از جمله شهر قم می باشد. طرح ها و رنگ های متنوع و همچنین قابلیت شست و شو از جمله موارد محبوبیت کاغذ دیواری شده.

آشنایی

کاغذ دیواری یا والپیپر پوشش تزیینی است که برای پوشش دادن سطوح دیوارهای داخلی در ادارات، خانه‌ها و دیگر ساختمان‌ها استفاده می‌شود؛ کاغذ دیواری یکی از جنبه‌های طراحی داخلی به‌شمار می‌آید.

این نوع پوشش بیشتر به صورت رول یا به صورت متری فروخته می‌شود و با چسباندن روی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاغذ دیواری‌ها می‌توانند ساده (به صورت نقاشی) یا به صورت بافته‌شده (مانند آنگلیپتا) یا با الگوهای گرافیکی ساخته شده باشند.

کلینیک تخصصی رستاک گستر، ارائه دهنده‌ی انواع کاغذ دیواری در استان قم با بهترین قیمت و کیفیت می‌باشد.

هماهنگی راز زیبایی

باید در نظر داشت که کاغذ دیواری را با توجه به فضایی که آن را به کار می بریم انتخاب نمود. و بهتر است به طور کلی برای محیط های خشک مصرف شود.

در هنگام انتخاب کاغذ دیواری علاوه بر در نظر داشتن کیفیت و زیبایی باید به طرح مناسب با فضا و روحیه فرد کاربر توجه کرد. مثلاً هنگامی که سقف بلند است باید کاغذ را با شکل و خطوط افقی انتخاب نمود.

باید با دکوراسیون و سبک آن هماهنگی داشته باشند. برای مثال اگر خانه دارای سبک مدرن و فانتزی می باشد بهتر است کاغذهایی با طرح های ساده و نقش و نگار کم استفاده کرد.

برای انتخاب کاغذ دیواری نیاز به راهنمایی دارید؟

کارشناسان رستاک گستر به صورت رایگان آماده ارائه مشاوره پیش از خرید کاغذ دیواری می باشد.

نکات مهم پیش از خرید کاغذ دیواری:

نکات زیر می‌تواند راهکارهای مفیدی برای انتخاب کاغذ دیواری برای همشهریان قم می باشد:

 • تناسب رنگ با کلیه دکوراسیون داخلی:
  عدم هماهنگی رنگی در دکوراسیون داخلی باعث آشفتگی فضا و آشفتگی روحیات افراد می‌شود.
 • مرغوبترین را انتخاب کنید:
  بیشتر کاغذ دیواری‌های موجود در بازار از قابلیت شستشو برخوردار هستند و تفاوت آن‌ها در میزان استفاده از پارچه و مواد پی وی سی هستند. در این بین کاغذ دیواری‌های با پوشش وینیل علاوه بر خاصیت ضد آب بودن از عمر و دوام بیشتری برخوردار هستند.
 • طرح را هماهنگ با طرح کلی فضا انتخاب کنید:
  برای انتخاب کاغذ دیواری، فضای کلی را در نظر بگیرید و هم جهت با آن انتخاب نمایید.
 • باید متناسب با کفپوش شما باشد:
  سعی کنید نهایت هماهنگی را بین طرح کاغذ دیواری و کفپوشتان ایجاد کنید، برای کفپوش‌هایی با طرح‌های شلوغ از طرح‌های ساده و برای کفپوش‌های ساده از طرح های شلوغ استفاده کنید.

نصب کاغذ دیواری:

برای نصب کاغذ دیواری، در ابتدا باید دیوار زیر آن آماده شود که به این عمل زیرسازی می گویند. سطح زیر کاغذ دیواری باید صاف و یکدست و بدون سوراخ و یا خرابی و رطوبت باشد.

از آنجا که کاغذ دیواری توسط چسب مخصوص نصب می شود، هر سطحی برای پوشش دهی با کاغذ دیواری مناسب نیست. دیوار های چوبی و یا سیمانی به راحتی کاغذ نمی شوند.

کاغذ دیواری ضد زلزله :

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی نوعی از کاغذ دیواری طراحی شده است که از رشته های باریک و مستحکم شیشه ای ساخته شده است. این رشته ها با به هم بافته شدن شبکه محکم و قابل ارتجاعی را پدید می آورد که به هنگام تکان خوردن دیوار، آنها انرژی حاصله را در ۴ جهت مختلف پخش می کنند. این کار باعث می‌شود تا انرژی به قسمت خاصی فشار وارد نکرده و باعث خرابی نگردد.

کاغذ دیواری

مقالات تخصصی